נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח, והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח, והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

למרות שהסרת משקפיים בלייזר הוא ניתוח בטוח ויעיל שפותר באופן כללי בעיות ראייה נפוצות, הוא אינו מתאים לכל אחד. הסרת משקפיים בלייזר אינה מתאימה לגילאי 18 ומטה מאחר וראייתם עדיין משתנה, היא גם איננה מתאימה לנשים בהריון או נשים מניקות מאחר ותנאים אלה יכולים לשנות את מידת השתברות קרני האור בעיניים.

קיימים גם מצבים בהם מרכיב המשקפיים סובל מסכרת, דלקות מפרקים, מחלות רשתית הרפס ועוד אשר אינן מאפשרות את מעבר הניתוח. כל מי ששוקל לעבור הסרת משקפיים בלייזר חייב גם לעבור בדיקות התאמה על ידי רופא עיניים מומחה כדי שיקבע את מידת התאמתו להליך.

הבדיקה תכלול בירור ההיסטוריה הרפואית ואת סגנון החיים של המטופל תחילה ובהמשך בדיקה קפדנית ומקיפה הכוללת מבדקים כמו בדיקות ראייה כלליות, בדיקת איכות הדמעה, הערכת מצב שתי העיניים, טופוגרפיה של הקרנית, בדיקת גל קידמי ועוד.

עצרו לרגע

נמאס לך מהמשקפיים? הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון עבורך. זהו הליך אסתטי רפואי קצר לתיקון הראייה, שישחרר אותך מהצורך במשקפיים. חשוב לבחור במכון עיניים מקצועי ולהבטיח את הצלחת הטיפול! התייעצו עכשיו עם מכוני עיניים מומלצים באמצעות מילוי פרטים באתר.

עצרו לרגע

נמאס לך מהמשקפיים? הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון עבורך. זהו הליך אסתטי רפואי קצר לתיקון הראייה, שישחרר אותך מהצורך במשקפיים. חשוב לבחור במכון עיניים מקצועי ולהבטיח את הצלחת הטיפול! התייעצו עכשיו עם מכוני עיניים מומלצים באמצעות מילוי פרטים באתר.


בדיקות ראייה כלליות

במהלך הבדיקות הכלליות יבצע הרופא מדידות רבות הקשורות כמובן לראייה ולעיניים. מכל מקום לפני תהליך ניתוח תשבורת (רפרקציה) כמו LASIK הרופא ימדוד את הראייה לאחר שטפטף “Cycloplegic” טיפות עיניים. מלבד הרחבת העיניים, טיפות אלו משתקות זמנית את מיקוד השריר בתוך העין.

הזלפת הטיפות תאפשר לרופא מדידה כללית של העין ללא הפרעה תוך אגירת נתונים כלליים על מצב הראייה האמיתי של המטופל. באמצעות הבדיקה הכללית ניתן יהיה לאשש שני נתונים חשובים, האחד, חדות הראייה הלא מתוקנת (ראייה ללא עזרה של עדשות מגע או משקפיים, והשני, חדות ראייה מתוקנת שהיא הראייה הטובה ביותר (לאחר תיקון של עדשות או משקפיים).


הערכת מצב הראייה בשתי העיניים

למרות שהתופעה נדירה, ישנם אנשים עם בעיה קלה של סטיית שריר העין או גרעון ראייה בשתי העיניים שישפיע לרעה על תוצאות הניתוח להסרת משקפיים, דוגמא לכך היא אנשים אשר אובחנה אצלם תופעת ״עין עצלה״. מטופלים עם סטייה כזו בשריר העין יכולים לא להיות מודעים לכך, כאשר השריר של העין נוטה להסתיר זאת. בכל מקרה ניתוח עיניים בלייזר יכול לגרום לראייה כפולה או ל”עייפות בעיניים” ומכאן חשיבות הבדיקה.

בדיקת התאמה להסרת משקפיים בלייזר


בדיקת כמות ואיכות הדמעה

גם האיכות וגם הכמות של הדמעות חשובים כאשר קובעים מועמדות לניתוח הסרת משקפיים בלייזר. במידה והתוצאות אינן אופטימאליות, מנתח עיניים יעדיף לדחות את הניתוח עד אשר יבוצע טיפול מכאני או טיפול תרופתי לתיקון מצב הדמעות.


טופוגרפיה של הקרנית

טופוגרפיה של הקרנית היא שיטה ממוחשבת הקובעת במדויק את הצורה הטופוגרפית ואת חוזק הקרנית. המידות ממוחשבות וממוקמות במפות צבעוניות. צבעים חמים כמו אדום, מראים אזורים תלולים, צבעים קרים מראים מקומות שטוחים. ישנם מטופלים שצורת הקרנית שלהם אינה מהווה בעיה לפני הליך לייזר להסרת משקפיים אולם היא עשויה להוות סיכון של התפתחות מחלת קרנית כמו קרטוקונוס (ניוון קרנית) לאחר התהליך.

את הבדיקות מבצעים באמצעות מכשירים מיוחדים כגון: סיריוס ובאנגלית Sirius שהוא מכשיר מתקדם שנותן אינפורמציה אודות כל מצב הקרנית (מבנה, עובי, אופי השינוי והתמורות שחלות בקרנית ועוד), Orbscan (מכשיר חדש יחסית שנותן מידע מדויק על כל החלקים שמרכיבים את הקרנית) וטופולייזר (Topolyzer), שהוא מכשיר מדויק במיוחד המספק נתונים של חוזק וגובה של המרכז הפנימי והחיצוני של שטח הקרנית.

מערכת האבחון הכוללת מכילה 22,000 חלקי נתונים. מכשיר הטופולייזר מאתר מחלות קרנית מוקדמות, כמו קרטוקונוס או דִּיסְטְרוֹפְיָה (התפתחות לקויה) של הקרנית שקשה לאתר באמצעות מכשירים אחרים.


בדיקת גל קדמי

הגל הקדמי הוא התפתחות חדשה יחסית בעין והוא חשוב במיוחד למדידת חוסר מיקוד גבוה של קרני אור במערכת האופטית אצל האדם. חוסר מיקוד גבוה הוא סוג של ליקוי ראייה הדומה למיקוד נמוך של קרני האור כמו קוצר ראיה, ראיה למרחק או אסטיגמציה, אך מייצג עיוותים אחרים. עיוותים אלו נוטים יותר להופיע אצל מטופלים והם גם גורמים לעיתים קרובות לירידה ביכולות הראייה בלילה, סנוורים והילה מסביב למקור אור.


מדידת עובי הקרנית - פכימטריה

Pachymetery זהו מושג הידוע כמדיד של עובי הקרנית באמצעות מכשיר פכימטריה אולטרה סוני. מדידת עובי הקרנית חשובה מאוד בקביעת סוג הניתוח להסרת משקפים בלייזר בגלל תהליך של שינוי העוצמה על העין במהלך תיקון הראייה והסרת קרום הקרנית. מטופלים עם עובי קרנית דק במיוחד אינם מועמדים טובים לניתוחי לאסיק, שיטת prk למשל יכולה כן להתאים במצב שכזה ולכן האיבחון הנ”ל הוא משמעותי לבחירת סוג הניתוח.


בדיקה מדויקת של האישון

ביום ובלילה מידות האישון חשובות לאיכות הראייה לאחר הסרת משקפיים בלייזר, מטופלים עם אישונים גדולים טבעיים או אישונים שמצטמצמים בכבדות באור עמום, יהיו חשופים יותר לסינוור, הילה ולבעיות קונטרסט (ניגוד) לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים. יש לציין כי המערכות המתקדמות כיום, מצמצמות את התופעה הזו ותשלום עבור הבדיקות מבוצע בחינם. האישונים נמדדים עם מכשיר מיוחד - מודד אישונים אינפרא אדום כך שניתן יהיה לתכנן תוכנית ניתוחית טובה יותר, לבדיקה קוראים באנגלית Pupillometry.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן