×

×

הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר הוא אחד מהניתוחים הקוסמטיים הרפואיים המבוקשים ביותר בישראל, מכונה גם ניתוח תשבורת (רפרקציה), ניתוח קצר (אורך כעשר דקות לשתי העיניים כאשר השימוש בלייזר הוא פחות מדקה!) המבוצע בהרדמה מקומית ע״י הזלפת טיפות עיניים.

בניתוח הסרת משקפיים משתמשים בלייזר שמלטש את הקרנית ומתקן את הראייה באופן מושלם במינימום סיכונים ותופעות לוואי כאשר תוצאות הניתוח נשמרות יציבות לאורך שנים. ניתן לבצע את הניתוח לתיקון מגוון ליקויי ראייה בהם מיופייה, היפר הופייה אסטיגמציה ועוד.

בעבר ביצעו את הניתוחים בלייזר מספר רב של מכונים ורופאי עיניים אולם בשנים האחרונות מכונים ורופאים פרטיים נעלמו ונשארנו עם מספר מצומצם של מכוני ורופאי עיניים מקצועיים אשר משתמשים במכשירי לייזר וציודים נוספים יקרי ערך כך שהרמה בישראל היא מהגבוהות בעולם.

עצרו לרגע

נמאס לך מהמשקפיים? הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון עבורך. זהו הליך אסתטי רפואי קצר לתיקון הראייה, שישחרר אותך מהצורך במשקפיים. חשוב לבחור במכון עיניים מקצועי ולהבטיח את הצלחת הטיפול! התייעצו עכשיו עם מכוני עיניים מומלצים באמצעות מילוי פרטי קשר באתר.

עצרו לרגע

נמאס לך מהמשקפיים? הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון עבורך. זהו הליך אסתטי רפואי קצר לתיקון הראייה, שישחרר אותך מהצורך במשקפיים. חשוב לבחור במכון עיניים מקצועי ולהבטיח את הצלחת הטיפול! התייעצו עכשיו עם מכוני עיניים מומלצים באמצעות מילוי פרטי קשר באתר.


מי מתאים להסרת משקפיים בלייזר?

אי נוחות שגורמות עדשות המגע או המשקפיים מביאות אנשים רבים להסיר משקפיים בלייזר. הסיבות להסרה יכולות להיות פסיכולוגיות, אסתטיות ומטעמי חיסכון בזמן ולדוגמא - טיפול בעדשות מגע במשך שנה גוזל כ- 60 שעות! (הרטבה, הטבלה, שפשוף, ניקיון והרכבה).

מועמדים אפשריים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר הם קצרי הראייה בדרגה מתונה עד קלה, מועמדים עם צילינדר (אסטיגמטיזם), מועמדים הסובלים מזוקן ראייה ועוד אשר אינם משתמשים בדרך קבע בתרופות וללא מחלות עיניים או מחלות בריאותיות מתמשכות. הניתוח מיועד לבני 18 ומעלה ובמצבים מסויימים כאשר ההליך מבוצע במכשירי לייזר אחרים ניתן לעבור הסרת משקפיים בלייזר רק מעל לגיל 21 וזאת מפני שהראייה בגילאים נמוכים יותר עדיין “לא התייצבה”.

נשים בשלבי הריון או נשים המניקות, אנשים שהראייה שלהם “איננה יציבה” זאת אומרת משתפרת לטובה או הופכת לרעה במהלך השנה טרם בדיקת ההתאמה הם אינם מועמדים מתאימים להסרת משקפיים בלייזר. ישנן אפשרויות אחרות בהן הסרת משקפיים ללא ניתוח שיכולות להתאים לאותם מועמדים שאינם כשירים לניתוח.

מועמדים מתאימים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר

הסרת משקפיים בלייזר  


ניתוח הסרת משקפיים בלייזר הלכה למעשה

הסרת משקפיים בלייזר הוא הליך המבוצע רק ע״י מנתחי עיניים בחדרי ניתוח סטריליים לרוב תחת הרדמה מקומית המובצעת ע״י הזלפת טיפות הרדמה, הניתוח אורך כ- 15 דקות לכל עין (ברוב המקרים מתרפאים מבצעים ניתוחי לייזר בשתי העיניים, למעט חריגים שצריכים לעבור ניתוחי רפרקציה בעין אחת בלבד). באופן עקרוני הניתוח להסרת המשקפיים ועדשות המגע יבוצע בצורה הבאה - העין תורטב וטבעת יניקה תורכב כדי למנוע תזוזה של העין והקרנית.

מכשיר מיוחד יחתוך את הקרום מרקמת הקרנית והקרום יוסר מהדרך, הלייזר יעצב את הרקמות של הקרנית והרופא ישיב את הקרום למקומו שייצמד ויתאחה מיידית עם גלגל העין. אין צורך בתפרים. מגן מפלסטיק שקוף או מתכת מחוררת תוצמד לעין כדי להגן על הקרנית. ישנן שיטות ושמות רבים להליך, המאמר הנ”ל יסקור בקצרה כל טכניקה איתה מבצעים הסרת משקפיים בלייזר החל בלאסיק, לאסק, אינטראלאסיק, prk, אפי לאסיק ועד ל- z לאסיק הנחשבת לאחת השיטות המתקדמות.

לכניסה למדריך ניתוחי לייזר לפי השיטות השונות


בדיקת ההתאמה לפני הסרת משקפיים בלייזר

עדשות המגע והמשקפיים מטרידים אתכם כבר זמן רב וגמלה בליבכם ההחלטה להסירן, עכשיו צריך לראות האם אתם מתאימים לניתוח ואם כן אז איזה סוג ניתוח ספציפי בלייזר אתם צריכים לעבור?

כדי לקבוע את השיטה שמתאימה לכם עליכם לעבור בדיקת התאמה במהלכה מבצעים בדיקת עיניים מקיפה הכוללת בדיקה שגרתית, הרופא ירחיב את האישונים לאבחון מדויק ויוודא כי העיניים בריאות, כולל בדיקת גלוקוזה, תבוצע גם בדיקת רשתית והערכה לגבי עין יבשה. הבדיקה תכלול גם פרמטרים נוספים בהם רמת הקימור של הקרנית והאישונים, הטופוגרפיה של העין, לבדוק שלא קיים אסטיגמטיזם חריג או קרנית בצורת חרוט מה שקרוי – קרטוקונוס וגם תבוצע בדיקת פכימטריה (בדיקת עובי הקרנית) שתשפיע על השיטה בה יבוצע הניתוח (לאסיק או טכניקת פי.אר.קי).

אם אתם מרכיבים עדשות מגע חובה להפסיק להרכיבן, ולהתחיל את האבחון כשלושה שבועות אחרי ההפסקה. עדשות מגע עשויות לשנות זמנית את צורת הקרנית ולכן התוצאות שיתקבלו בבדיקות יהיו מוטות ולא מדוייקות.

בדיקות עיניים אותן יש לבצע לפני ההליך


הסרת משקפיים בלייזר שאלות ותשובות

 • כמה זמן “מחזיקות” התוצאות מניתוח הסרת משקפיים בלייזר?
 • איך יודעים באיזה שיטה או טכניקת הסרת משקפיים לבחור?
 • מה חשוב לדעת על סוגי מכשירי הלייזר השונים?
 • האם העיניים יתייבשו לאחר הניתוח?
 • כמה עולה הסרת משקפיים בלייזר?
 • האם הניתוח בלייזר כואב?
 • האם כל אחד יכול לעבור הסרת משקפיים בליירז?
 • כמה מועמדים נדחים ולא יכולים לעבור את ניתוחי רפרקציה (תשבורת קרני האור)?
 • מהם ההבדלים בין “הדור החדש” של מכשירי הלייזר לבין המכשירים בהם כבר משתמשים שנים דהיינו מכשירי הלייזר הקונבנציונאליים?

לפניכם תשובות לשאלות “הבוערות” בתחום בדרך להורדת המשקפיים בשיטת הלייזר.

לכניסה למאמר ניתוחי עיניים בלייזר שאלות ותשובות


מגבלות, בדיקות ושאר ירקות לאחר הסרת משקפיים בלייזר

לפניכם מאמר העוסק במגבלות שלאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. לדוגמא, חל איסור על שפשוף העיניים (גם אם ממש חייבים וזה מאוד מגרד), אין גם לטבול באמבט חם, אסור כמובן לנהוג ברכב לאחר הניתוח, לעיתים אף יותר מכמה ימים (בעיקר כאשר הניתוח מבוצע בשיטת prk או לאסק שם ההחלמה מההליך אורכת זמן רב יותר) למרות שברוב המקרים הראייה תשתפר במהירות רבה (כ - 24 שעות מתום הניתוח).

על חשיבותן של בדיקות המעקב לאחר ההליך הכוללות גם איתור בעיות לאחר ניתוחי עיניים בלייזר, זמן החלמה משוער מסיום הניתוח, ביקורי המשך אצל מנתחי עיניים וגם על הפעולות אותן צריך לבצע או לחילופין שאסור לבצע לאחר הסרת משקפיים בלייזר.

הפעולות מהן יש להימנע לאחר הסרת משקפיים ומגבלות לאחר ההליך


סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי לאחר הסרת משקפיים בלייזר

סיכונים וסיבוכים אפשריים בניתוח הסרת משקפיים בלייזר אפשריים כמו בכל הליך רפואי. השכיחות של תופעות לוואי וסיבוכים משמעותיים נמוכה יחסית. למרות שמדובר בניתוחים חדשניים יחסית (מהשני העשורים האחרונים), אין יותר מידי סטטיסטיקות שפורסמו בנוגע לסיכונים מניתוח הסרת משקפיים אולם ידוע כי:

 • העיניים יכולות להיות יבשות
 • ישנה רגישות מסויימת לאור
 • העיניים עלולות לגרד
 • לעיתים תחושו באי נוחות ברמה כזו או אחרת
 • הראייה עלולה להיות מטושטשת
 • הילה מסביב למקור אור
 • כתמים אדומים או לבנים על החלק הלבן שבעיניים

אלו הן רק חלק מתופעות הלוואי והסיכונים בהליך שלרוב נעלמים לחלוטין כמספר ימים עד שבועות מההליך, אולם בחלק זניח מהמקרים הם עלולים להישאר בדרך קבע! המאמר הבא יסקור את רוב תופעות הלוואי והסיכונים שעלולים להופיע לאחר ההליך.

לכניסה למאמר הסרת משקפיים בלייזר סיכונים


טיפים לפני הסרת משקפיים בלייזר

לפניכם כמה המלצות וטיפים אותם מומלץ ליישם לפני שתעברו את הניתוח:

 • הפסקת השימוש בעדשות מגע - לפני שתבצעו את בדיקת ההתאמה יש להפסיק את השימוש בעדשות מגע שכן הן משפיעות על הקרנית ומטות את תוצאות הבדיקה באופן משמעותי, אז אם תכננתם להתחיל בהליך כבר עכשיו קחו נשימה והמתינו בסבלנות.
 • מלווה לאחר הניתוח - עליכם לדאוג לנהג מלווה לאחר הניתוח, נהיגה לאחר הסרת משקפיים אסורה וחסרת אחריות!
 • משקפי מגן - יש להצטייד במשקפי שמש להגנה על העיניים שכן לאחר הניתוח אור השמש עלולה לסנוור ולהפריע יותר מהרגיל.
 • שמירה על היגיינה - השמירה על היגיינה חשובה במיוחד, כל שכן לאחר ניתוח לייזר בעיניים, יש לשמור על ניקיון העיניים מחשש לזיהום, אין לשפשף עיניים וגם לא מומלץ לטבול באמבטיה חמה לאחר ההליך.
 • ציפיות ריאליות מהניתוח  - למרות שניתוח לייזר בעיניים נועד לתקן את הראייה באופן כזה שלא תזדקקו למשקפיים, ישנם מצבים בהם ציפיות לחוד ומציאות לחוד ולכן מומלץ להנמיך ציפיות לפני ביצוע הסרת משקפיים בלייזר.
 •  ייעוץ מקצועי - אין יותר מידי רופאי ומכוני עיניים בישראל המבצעים הסרת משקפיים בלייזר, מומלץ לעבור לפחות בשני מקומות ולקבל מידע נוסף על ההליך, להשוות מחירים ולבחור ביחד עם המנתח את השיטה המתאימה ביותר עבורכם, בדיקות ההתאמה להליך אגב אצלנו הן בחינם אז מהרו להירשם כאן בפורטל. לפניכם שאלות שחשוב שתשאלו מנתח עיניים לפני סגירת תוכנית טיפולים.