נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

מי מתאים- מגיל 18 ובכפוף לבדיקת התאמה
יתרונות- שמירה על הקרנית ודיוק רב
במה מטפל- בקוצר ראיה ובאסטיגמציה
כמה עולה- באזור ה- 10,000 ש״ח

קרן לייזר פמטו-סקונדה מבוקרת, מבצעת חיתוך כפול בדייקנות מירבית בעומק הקרנית הגורמת לשכבת קרנית עודפת שכאשר היא נשלפת (באמצעות פינצטה) נעלם ליקוי הראייה.

לייזר צייס

חשוב לדעת

מי מתאים- מגיל 18 ובכפוף לבדיקת התאמה
יתרונות- שמירה על הקרנית ודיוק רב
במה מטפל- בקוצר ראיה ובאסטיגמציה
כמה עולה- באזור ה- 10,000 ש״ח

קרן לייזר פמטו-סקונדה מבוקרת, מבצעת חיתוך כפול בדייקנות מירבית בעומק הקרנית הגורמת לשכבת קרנית עודפת שכאשר היא נשלפת (באמצעות פינצטה) נעלם ליקוי הראייה.

שיטת לייזר צייס (Zeiss) אותו פיתח קרל צייס, או בשמה המקצועי סמייל Relex Smile - ראשי תיבות מאנגלית Small Incision Lenticule Extraction (חיתוך חלק קטן מהקרנית) נחשבת לחוד החנית בניתוחים להסרת משקפיים בלייזר.

קרן לייזר פמטו-סקונדה זעירה, משנה בהדרגה את קמירות הקרנית ע”י חיתוך כפול של 2 מילימטרים בלבד. שיטת לייזר צייס החדישה והיוקרתית, מפחיתה בצורה משמעותית את הסיכונים העיקריים ואת תופעות הלוואי שיש בטכניקות שונות כגון לאסיק, ובה בעת היא מפחיתה את הסיכון של נדידת הקרום העליון בניתוח עין יבשה.

צייס פרימיום מבוצעת ללא כאבים והיא מקצרת את משך ההחלמה כאשר מטרת הניתוח היא תיקון מיופיה ואסטיגמציה. ההבדל העיקרי בין לייזר צייס ללאסיק הוא שהצייס אינו יוצר תליית דש אפיתל בקרנית, ובכך הוא מונע בעיות שעלולות להיווצר בעדשה המצריכות ניתוח מתקן.

החידוש בשיטה הוא שבמקום ליצור רקמת תליית דש הקרנית, מעצבים את הקרנית עם לייזר פמטו-סקונדה בתוך הקרנית עצמה (וזאת מבלי לנתק אותה ולהשאירה תלויה), ובהמשך מבצעים חתך קטן בקרנית ומסירים את החלק הלא רצוי. בסיום ההליך, הליקוי בראייה כמובן יעלם.

עצרו לרגע

שיטת צייס נחשבת למובילה ולמתקדמת ביותר בעולם, לייזר צייס עושה שימוש בטכנולוגיה זעירה, בעומק הקרנית, וזאת ללא כל חיתוך או אידוי של הקרנית. שיטת צייס משלבת את כל היתרונות שבשיטות אחרות לתיקון ראייה בלייזר.

עצרו לרגע

שיטת צייס נחשבת למובילה ולמתקדמת ביותר בעולם, לייזר צייס עושה שימוש בטכנולוגיה זעירה, בעומק הקרנית, וזאת ללא כל חיתוך או אידוי של הקרנית. שיטת צייס משלבת את כל היתרונות שבשיטות אחרות לתיקון ראייה בלייזר.


כיצד מבוצע ניתוח Zeiss?

טכניקת זייס מבוצעת כאמור באמצעות לייזר פמטו-שניה שיש לו יתרון טכנולוגי מיוחד בניתוחי עיניים. זהו הלייזר המדויק ביותר שקיים בניתוחי עיניים נכון למועד כתיבת שורות אלו שבו המנתח מגדיר את חוץ העין, העדשה התוך קרנית או חלק מהקרנית שיש לחתוך כדי לתקן את הליקוי בראייה. לאחר שפעולה זו מבוצעת, משתמשים באותו לייזר פמטו-סקונדה כדי לבצע חתך זעיר של 2 מ״מ בצד אחד של הקרנית.

ראוי להזכיר כי בניגוד לשיטות אחרות, בהליך זה משתמשים רק במכשיר לייזר אחד. קרן הלייזר מייצרת פתח זעיר, ממנו שולפים באמצעות פינצטה מיוחדת את השכבה העודפת שבתוך הקרנית.

כדי לבצע את אותו הניתוח בטכניקת לאסיק הקונבנציונלי, פותחים את הלוחית בשכבה העליונה של הקרנית בצורת צוהר כדי להגיע לפנים הקרנית. חתך זה מבוצע בלהב כירורגי (Microkeratome) מכני או באמצעות לייזר פמטו-סקונדה. לאחר תיקון הדרוג בתוך הקרנית המבוצע עם לייזר אקזימר, מחזירים את הקרום העליון למקומו.

מנותחים מסוימים עלולים להיות פגיעים הרבה יותר למכות יבשות באזור או להתזת מים שעשויה לגרום לקרום המינרלי להתנתק מהציר עליו הוא יושב. ניתוח בשיטת צייס, יפחית למינימום את הסיכון להתנתקות הקרום מהציר וכמו כן את תופעת הלוואי - עין יבשה.

לייזר צייס


לייזר צייס שאלות ותשובות

ש. כיצד פועל לייזר פמטו-סקונדה?

ת. פמטו-סקונדה הוא מכשיר לייזר שמשגר פעימות אולטרה קצרות (מונחות מחשב). כל פעימה של המכשיר נמשכת פחות מאלף מיליון חלקיקי שניה, וכל אחת מהפעימות האולטרה קצרות מחוללת חלקיק אחד של גז מיקרוסקופי שמפריד את רקמת הקרנית מהיקפה, תהליך הנקרא Photo disruption (פיצול תמונה). בצורה זו, הלייזר יוצר עדשה קטנה בתוך הקרנית ביחס לליקוי שרוצים לתקן, כל אחד לפי המקרה המיוחד שלו, וחתך קטן של לא יותר מ- 2 מ״מ; את החלק הקטן של העדשה מסירים על ידי חתך זעיר ובעזרת פינצטה מיוחדת.

ש. מה ההבדל בין לייזר צייס להסרת משקפיים בלייזר לאסק?

ת. בשיטת לאסק, השכבה החיצונית ביותר של הקרנית, הנקראת אפיתל, מוסרת בצורה ידנית. השכבות היותר עמוקות נשארות גלויות כדי שאפשר יהיה להסירן על ידי אקזימר לייזר. שיטת לאסק גורמת לכאבים חזקים יותר לאחר הניתוח ובנוסף היא מצריכה החלמה ארוכה (עד שלושה חודשים). בלאסק גם לא ניתן לטפל במיופיות גבוהות ולעומת זאת, ברלקס סמיילס כן ניתן לטפל במיופיה גבוה וזאת מבלי לבצע חתך המפריד את הרירית מהקרנית כך שהשכבות החיצוניות יותר של הקרנית נשארות ללא פגם, דבר שתורם לנוחיות והקלה למטופל ושיקום מהיר יותר לעין. בהסרת משקפיים בלייזר סמייל אין החמרה במצב של עין יבשה, והמטופל שנותח בטכניקה זו אינו זקוק לחומרי סיכה לעיניים (דמעות מלאכותיות - Artificial Tears).

ש. מהן הדרישות לניתוח צייס סמייל?

ת. ישנם מספר תנאים הכרחיים כדי שאפשר יהיה לבצע את הניתוח: על המטופל להיות מעל גיל 18, יציבות בשחיקה ההדרגתית של הראייה במשך שנה לפחות מהניתוח, שמצב הראיה יהיה בין 0.5 עד 10 דיופטר של מיופיה ו- 0.5 עד 5 דיופטר של אסטיגמציה. אין להשתמש בעדשות מגע מספר חודשים לפני ההליך וזאת כדי שהקרנית תהיה במצב טבעי.

ש. מי מתאים (ולא מתאים) לניתוח לייזר צייס?

ת. כמו בכל השיטות לתיקון הראייה, על המטופל לעבור בדיקות התאמה קפדניות, חשוב שתדעו כי יותר מ- 30% מהפונים לניתוחי לייזר להסרת משקפיים נדחים בשל גורמים שונים. הטבעיות ודרגת ליקוי הראייה שממנה סובל המטופל, הקמירות, העובי וחוזק הקרנית, וכן גורמים רבים נוספים, נלקחים כולם בחשבון והרופא ייעץ למטופל על דרך הטיפול רק לאחר בדיקה מקיפה של כל ממצאי האבחון. בלתי אפשרי לנתח לקוחות הסובלים ממחלות קרנית (קרטוקונוס או ניוון קרנית או קרנית חרוטית, ectasia - התרחבות העין, בצקת וכדומה). לא ניתן גם לנתח לקוחות בעלי קרנית מאוד דקה ועדינה או כאלו שסובלים מאסטיגמציה גבוה בצורה מוגזמת ואנשים בעלי קטרקט שאינו מנותח או כאלו שסובלים מגלאוקומה.

ש. מתי אפשר לחזור לשגרה?

ת. אצל כל מטופל המצב שונה, במקרים רבים חדות הראייה תהייה טובה כבר לאחר יומיים שלושה מהניתוח והיא מתייצבת סופית לאחר שבועיים שלושה. המטופל יוכל לנהוג, לעבוד, לעסוק בספורט ללא משקפיים או עדשות מגע, וזאת ימים ספורים מהניתוח.

ש. מהם הסיכונים ותופעות הלוואי בניתוח לייזר צייס?

ת. למרות שההליך נחשב למדויק ובטוח, חשוב להבין שעדיין מדובר בניתוח כירורגי ולכן הוא אינו פטור מסיכונים. באופן סטטיסטי הסיבוכים הם נדירים ביותר וכוללים: תיקוני יתר או תת תיקון המצריכים ניתוח חוזר לאחר מספר חודשים. תופעות לוואי נוספות שעלולות להופיע הן: יובש זמני וסנוור שיחלוף ככל שחולף הזמן.

ש. כמה עולה ניתוח צייס?

ת. ניתוח להסרת משקפיים בלייזר צייס נחשב לאחד היקרים ביותר ומחירו ינוע סביב ה- 10,000 ש״ח אחרי הנחה מיוחדת בשל חברות בקופת חולים מסוימת, היכנסו למחירון עדכני להסרת משקפיים בלייזר וגלו כמה אמור לעלות ניתוח שכזה היום.

מקבץ השאלות והתשובות נערך בשיתוף עם רשת קר לייזר להסרת משקפיים המבצעת בהצלחה מזה מספר שנים ניתוחי תשבורת בשיטת לייזר צייס המובילה.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן