×

×

הסרת משקפיים ASA

ראשי התיבות של השיטה באמצעותה מסירים משקפיים בלייזר הם: Advanced Surface Ablation. הסרת משקפיים ASA היא גרסה מודרנית של PRK המשולבת עם טכנולוגיית קוסטיום. תיקון ראיה בלייזר ASA מתאים לאנשים שנמצאו כלא מתאימים לטיפול בשיטת LASIK (אנשים בעלי קרנית דקה או אנשים שעוסקים בספורט מגע).

במקום לייצר קרום, משתמשים בלייזר לעיצוב מחדש של הקרנית, בדיוק כמו ב- LASIK כאשר השינוי העיקרי הוא שהקרום נמצא רק על החלק העליון של תא האפיתל.

הסרת משקפיים בשיטת ASA הוא תהליך חדש באופן יחסי לשיטות וותיקות במיוחד, המבוצע תחת תנאי בטיחות מחמירים והמהווה תחליף מצוין לשיטת הלאסיק שלא כל מועמד לניתוח מתאים לעבור אותה בשל תנאים מסוימים ששיטת ה- ASA יכולה להשלים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים ASA היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים ASA היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


איך עובדת שיטת ASA?

במקום לחתוך את הקרום הקדמי של הקרנית, תאי העור העליונים (אפיתל) משוחררים בעזרת תמיסה של אלכוהול מדלל, וכעת, הטיפול בקרנית מבוצע בעזרת לייזר כאשר הקרנית מכוסה בתחבושת עדשות מגע. רמת הבטיחות ב- ASA גבוהה יותר מאשר ב- LASIK מאחר ולא משתמשים במיקרו - קרטום, ולכן לא יכולים להתרחש סיבוכים כלשהן בקרום.

אין חשש של שפשוף העין, ספיגת מהלומה לאחר הניתוח או שהקרום יוסת הצידה או יתקמט וזאת בגלל שהקרום כלל לא קיים בעצב שאחראי על הדמעה ומכאן שהתופעה המכונה “עין יבשה” כמעט ולא מופיעה לאחר הניתוח. ASA מסיר רקמות בתוך הקרנית לטיפול ברמות גבוהות ונמוכות של קוצר ראייה, אורך ראייה ואסטיגמציה.

כדי לטפל בקוצר ראייה, משטחים את הקרנית על ידי הסרת רקמות ממרכז הקרנית. הדבר מזיז את נקודת המיקוד מהחלק הקדמי של הקרנית ישירות על הקרנית. בכדי לטפל באורך ראייה מקמרים את הקרנית השטוחה על ידי הסרת רקמות מחוץ לאזור המרכז האופטי של הקרנית, הדבר מזיז את נקודת המיקוד מאחורי הקרנית בדיוק על הקרנית. לטיפול באסטיגמציה, הקרנית נעשית יותר מקומרת, הדבר מסיר הרבה נקודות מיקוד בעין ויוצר נקודת מיקוד אחת על הקרנית. האסטיגמציה ניתנת לטיפול יחד עם קוצר ראייה ואורך ראייה.

הסרת משקפיים ASA  


ASA היא בחירה טובה במצבים הבאים:

 • כאשר רוצים להפחית או להסיר תלות במשקפיים או בעדשות מגע.
 • כאשר המטופל הוא מעל גיל 18.
 • לבעלי מבנה יציב של העין לפחות שנה.
 • לאנשים שאינם סובלים מבעיות רפואיות שמשפיעות על העין
 • לבעלי אישונים רחבים.
 • בעלי קרנית דקה מידי עבור LASIK.
 • לאנשים שרוצים להימנע מסיבוכים בקרום.
 • לאלו שרוצים להקטין למינימום את תופעת הלוואי ״עין יבשה״ לאחר הניתוח.
 • בעלי משקפיים שאינם יכולים לעבור לאסיק בגלל בעיות של לחץ העין (ברקית).
 • אנשים שאינם יכולים לעבור הסרת משקפיים ב- LASIK בגלל בעיות דיסטרופיה של הקרנית.
 • אנשים שאינם יכולים לעבור טיפול בשיטת LASIK בגלל המיקרו-קרטום.

למה צריך לצפות ביום הניתוח?

מגיעים למכון עיניים כשעה לפני הניתוח. לאחר בירוקרטיה קצרה, האחות תנקה את האזור שמסביב ותזליף טיפות לחיטוי וגם חומרי הרדמה מאלחשים שיעזרו לכם להירגע. לאחר מכן יזליף הרופא המנתח טיפות עיניים להרדמת המקום, אין שימוש במחטים או זריקות וכאשר העין רדומה לגמרי, מניחים מתקן שישמור על העין במצב פתוח וימנע מצמוצים.

בהמשך מצמידים מתקן מיוחד מסביב לעין שאליו מחברים את הלייזר ולאחר מכן ובאמצעות תמיסת אלכוהול משחררים את האפיתל ממשטח הקרנית ומסיתים אותה הצידה. המטופל יתבקש להסתכל בדיוק אל אור המטרה כאשר הלייזר מעצב מחדש את הקרנית.

הלייזר יוזן במידע שנאגר בבדיקה שלפני הניתוח. הטיפול בלייזר ASA יושלם תוך דקה עד דקותיים, תלוי באופי התיקון שנידרש. להשלמת התהליך, הרופא יחליק את הקרום בחזרה למקומו. תחבושת עדשות מגע זמנית תונח על העין כדי להפחית אי נוחות שנגרמת לאחר הניתוח. בהמשך לתהליך, העין תמוגן בעזרת רטייה.

הראייה לאחר הניתוח תהיה קרוב לוודאי מטושטשת ולכן אסור לנהוג הביתה בסיום הניתוח ויש לדאוג להסעה מבעוד מועד. תיתכן אי נוחות זמנית למשך יומיים לכל היותר. רוב המטופלים חוזרים לשגרה לאחר יומיים שלושה. יתכנו שינויים בראייה עד להתייצבות מוחלטת במשך שישה חודשים.


ציפיות מהניתוח וסיכונים

ההחלטה לבחור לעבור ניתוח בשיטת ASA היא החלטה חשובה ותלויה רק במטופל, המטרה של כל ניתוח להסרת משקפיים בלייזר היא להסיר את התלות במשקפיים או בעדשות מגע. לא ניתן לערוב לתוצאה המיוחלת. רוב המטופלים שבעי רצון בדרך כלל לאחר טיפול ASA ולאחר תהליך ההחלמה ניתן להמשיך בכל פעילות ללא צורך בהרכבת משקפיים או עדשות מגע. סיבוכים משמעותיים לאחר ניתוח ASA הם נדירים ביותר. ASA הוא תהליך בטוח, יעיל וקבוע, אך כמו כל תהליך כירורגי גם הוא אינו נטול סיכונים.

הרבה מהסיכונים או הסיבוכים הקשורים לתהליך מצומצמים למינימום על ידי אבחון מקדים בבדיקות שלפני הניתוח. תופעות לוואי לאחר הסרת משקפיים בלייזר ASA אין ברוב המקרים ואם בכל זאת יש הפרעה קלה בראייה היא חולפת ונעלמת לאחר מספר ימים או לכל היותר מספר שבועות. יתכנו מקרים, נדירים אמנם, שחלק מתופעות הלוואי לא ייעלמו לגמרי, כמו הרגשת יובש או זוהר, הילה ונצנוצים אולם מדובר במקרים חריגים כאמור.