נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- כרבע שעה
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לייזר להסרת משקפיים לאסק מתאים בעיקר לבעלי קרנית דקה שאינם יכולים לעבור טיפול בלאסיק

לייזר להסרת משקפיים

חשוב לדעת

משך ההליך- כרבע שעה
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לייזר להסרת משקפיים לאסק מתאים בעיקר לבעלי קרנית דקה שאינם יכולים לעבור טיפול בלאסיק

לייזר להסרת משקפיים לאסק (Lasek) הוא הליך הדומה מאוד להסרת משקפיים לאסיק ולשיטת PRK, בכל שלושת סוגי הניתוחים, משתמשים באקסימר לייזר לעיצוב הקרנית ולתיקון הראייה, התהליך שונה בהכנות של הקרנית לפני הטיפול באקסימר.

בשונה מניתוח PRK שבו השכבה העליונה של הקרנית (Epithelium) מוסרת ומושלכת לפני העיצוב מחדש של העין, בניתוח לאסק, שכבת הקרנית משתחררת ומוסרת אך בסיום ההליך היא מוחזרת למקומה.

לפניכם כל השלבים בניתוח לייזר להסרת משקפיים לאסק, התאוששות והחלמה מההליך וגם כל הסיכונים, סיבוכים ותופעות הלוואי שעלולות להופיע במהלך ניתוח לאסק ולאחריו.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים לאסק היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

 


שלבים בניתוח לייזר להסרת משקפיים לאסק

 1. טפטוף טיפות עיניים מאלחשות למניעת כאב במהלך הניתוח.
 2. השכבה החיצונית של תאי הקרנית (אפיתליום) מגורדת עם מכשיר כירורגי ידני הנקרא Trephine (מקדח עצמות), המכשיר הוא להב בצורת גליל בגודל אישון באמצעותו יוצר המנתח את שכבת קרום הקרנית, מגרעת שנמצאת בקשת הלהב משאירה מקום ל”ציר” שמחזיק את שכבת קרום הקרנית (חלון).
 3. שימוש בתמיסת אלכוהול דלילה על העין למשך 30 שניות הנספגת בעין. תמיסת האלכוהול מרפה וגורמת לציפה של השכבה החיצונית של תאי הקרנית.
 4. האפיתליום מורם בעדינות מהעין ומוסת לאחור.
 5. שימוש באקסימר לייזר לייצוב של הקרנית.
 6. החלון (שכבת הקרום) מוחזר למקומו וכדי להבטיח שהאפיתליום יתייצב במקומו בבטחה משתמשים בתחבושת מיוחדת (תחבושת עדשות מגע).
 7. בגלל ששיקום הראייה לאחר לייזר להסרת משקפיים לאסק אורך זמן רב יותר מאשר בשיטת לאסיק, המנתח ימליץ לבצע ניתוח רק בעין אחת ולהמתין כשבוע ימים, לאחריה תנותח העין השנייה. מספר ימים לאחר שהאפיתליום יתאחה עם העין, יסיר הרופא את התחבושת המיוחדת.

 


לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים לאסק

לאחר הניתוח המטופל יקבל אנטיביוטיקה וטיפות עיניים נגד דלקות למניעת זיהומים והחלמה מהירה יותר, המנתח יורה גם על חבישת אמצעי הגנה על העין. יש לצפות לאי נוחות מספר ימים ועד שהאפיתליום יתחבר מחדש לעין ויחלים, אז גם אי הנוחות תחלוף. בדרך כלל מדובר על מספר ימים עד שבוע אחרי הניתוח לאחריהם יסיר המנתח את התחבושת המיוחדת.

שיקום הראייה לאחר לייזר להסרת משקפיים לאסק אורכת זמן רב יותר מאשר בניתוח לאסיק, במקרים אחדים הראייה מטושטשת מכדי לנהוג, רוב המטופלים בלאסק יתחילו לראות היטב רק לאחר שבעה ימים אך התוצאה הסופית אינה אחידה, יהיו מקרים שההחלמה וחזרת הראייה למצב אופטימאלי תארך שלושה עד שישה חודשים.

לפני ההחלטה על ביצוע הניתוח בטכניקת הלאסק צריך לשאול את המנתח כמה זמן תארך חזרת הראייה במקרה הספציפי של כל אחד ואחת מכם וזאת על מנת שתוכלו להתארגן בהתאם מבחינת ימי חופש בעבודה - פרק הזמן משתנה בין מטופל למטופל. במקרים מסוימים תצטרכו להשתמש בטיפות עיניים נגד דלקות עד חצי שנה לאחר ההליך לווידוי קרנית בהירה וכדי למנוע ערפיליות שעלולה להיגרם מדלקות.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים לאסק היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


סיכונים וסיבוכים

כמו בשיטת לאסיק וב - PRK, קיימים סיכונים וסיבוכים גם בלאסק, חשוב להגדיש כי השכיחות לכך נמוכה ביותר וסיבוכים “רציניים” הם נדירים מאוד, להלן תופעות לוואי וסיבוכים לאחר לייזר להסרת משקפיים לאסק: עיניים יבשות, דלקות לאחר ניתוח, תיקון ראייה לא מדויק ולא מושלם, בעיות ראייה כמו ראיית לילה בעייתית, הבהקים, הילה וערפיליות וגם רמת הסיכון תהייה מעט יותר גבוהה בלאסק מאשר בלאסיק בנוגע לדלקות ערפיליות וצלקות.

לייזר להסרת משקפיים


שיקולים נוספים לפני הניתוח

 • מאחר וחלון האפיתל בניתוח הסרת משקפיים בלייזר לאסק דק מאוד, הוא משמש לטיפול בקרנית דקה מידי עבור טיפול בשיטת הלאסיק.
 • לייזר להסרת משקפיים לאסק מבוצע לתיקון ראייה עד 00 7- דיופר לקוצר ראייה ועד 00 6 דיופר לראייה לרחוק עם או ללא אסטיגמטיזם.
 • בלייזר להסרת משקפיים לאסק, האקסימר לייזר עשוי להיות מתוכנת לטיפול לייזר סטנדרטי או לטיפול מונחה גל קדמי מתואם בדומה לטיפול בלאסיק.
 • למרות שההתאוששות מניתוח להסרת משקפיים בלייזר לאסק אורכת זמן ממושך יותר מאשר בטכניקת לאסיק ולמרות שניתוח לייזר להסרת משקפיים לאסק גורם לאי נוחות מסוימת, הסרת משקפיים בלאסק יכולה להיות בחירה טובה יותר ובפרט אם המקצוע של המועמד לניתוח או תחביבו כרוכים בסיכון לפגיעה פיזית בעין כגון: מתאגרף, ספורטאי, שוטר או חייל מכיוון שאין סיכון כמו בשיטת לאסיק שהחלון (קרום הקרנית שנותח) יכול להינתק ממקומו.
 • מחיר - המחיר זהה בדרך כלל למחיר של ניתוח לאסיק ו- PRK.

המידע נאסף מכתבה שערך ד״ר טרי ברגסטרום - רופא עיניים שחבר באקדמיה האמריקאית לרפואת עיניים ותורגם והותאם לעברית ביום ה 08.01.2023 על ידי א. חדר ניתוח קנטור סבטלנה חברת סגל בית החולים תל השומר שיבא, מספר רישיון 159709 בעלת וותק בניתוחים של כ- 22 שנים.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן