נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח לייזר בעיניים והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

ליקויי ראייה

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח לייזר בעיניים והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

הפעולה העיקרית של העין היא מיקוד אור. כאשר העין איננה מסוגלת למקד כראוי את קרני האור על הרשתית אז עולה הצורך במשקפיים ועדשות מגע. הקרנית שממוקמת בקדמת העין, מספקת את רוב כוח המיקוד של העין.

העדשות בתוך העין גורמות לראייה חדה של האור ותורמות ליכולת הקריאה. קרני האור, חייבים מיקוד מדויק על הרשתית וזאת כדי לאפשר ראייה ברורה.

בהמשך הסבר קצר על כל אחת מהתופעות המכונות ליקויי ראייה בגינן מרכיבים עדשות מגע או משקפיים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

 


מיופייה (קוצר ראייה)

מיופייה נגרמת כאשר העין ארוכה מידי ביחס לקימור של הקרנית. במיופייה רואים חפצים קרובים טוב יותר מאשר חפצים מרוחקים. ליקויי ראייה מסוג מיופייה “פוגעים” בכ- 25% מכלל האוכלוסיה. המיופייה גורמת לקרני האור שמגיעות לעין להתמקד בקדמת הרשתית ומטשטשות את הראייה או את החפצים שנצפים. אחת השיטות, מלבד הסרת משקפיים בלייזר לטיפול במיופייה היא השתלת טבעות תוך קרניתיות.

ככל שקוצר הראייה חמור יותר יופיע טשטוש גדול יותר בעצמים מרוחקים. ככול שקוצר הראייה גדול יותר (מספר גדול יותר) המשקף יהיה עבה יותר. דירוג מידות חומרת המיופייה הן כדלקמן:

 • מיופייה קלה
 • מיופייה מתונה 3.00 - עד 6.00 - דיופטר
 • מיופייה חמורה 6.00 - עד 9.00 - דיופטר
 • מיופייה קיצונית > 9.00 – דיופטר

 


היפר אופייה (רוחק ראייה)

היפר אופייה נגרמת כאשר העין קצרה מידי ביחס לקימור של הקרנית. בהיפר אופייה רואים חפצים רחוקים טוב יותר מאשר חפצים קרובים. היפר אופייה הוא המושג הרפואי לרוחק ראייה. קרני האור שמגיעים לעין מתמקדים מאחורי הרשתית ומטשטשים דמויות.

ישנם אנשים הסובלים מרוחק ראייה שמסוגלים להשתמש בשרירי המיקוד בכדי לקרב את הדמות לרשתית מה שמאפשר להם לראות בבירור, אנשים אחרים שאינם מסוגלים להשתמש בשרירי המיקוד נדרשים למשקפיים כדי לראות לרחוק ולביפוקל (משקפיים או עדשות). לפניכם דירוג מידות החומרה של היפר אופייה:

 • היפר אופייה קלה
 • היפ אופייה מתונה 2.00 עד 4.00 דיופטר
 • היפר אופייה חמורה 4.00 עד 6.00 דיופטר
 • היפר אופייה קיצונית > 6.00 דיופטר

 


לקויי ראייה - אסטיגמציה

אסטיגמציה היא מצב בו לא ניתן לראות בבירור עצמים בגלל שבירת קרני אור שאינה סימטרית. הסיבה להיווצרות אסטיגמציה היא מבנה קרנית אובאלי (כמו כדור פוטבול אמריקאי), במצב “נורמלי”, מבנה הקרנית צריך להיות עגול (בדומה לכדורסל).

בשונה מליקויי ראייה אחרים בהם קוצר ורוחק ראייה, באסטיגמציה יש יותר מנקודת מיקוד אחת בעין שמעוותת את הראייה. אנשים הסובלים מרמה גבוהה של אסטיגמציה יתקשו לראות באופן ברור גם עצמים קרובים וגם עצמים רחוקים. תוכלו לקרוא עוד ובהרחבה על אסטיגמציה כאן בפורטל.

להלן סולם ערכים לקביעת רמת האסטיגמציה:

 • אסטיגמציה קלה
 • אסטיגמציה מתונה 1.00 עד 2.00 דיופטר
 • אסטיגמציה חמורה 2.00 עד 3.00 דיופטר
 • אסטיגמציה קיצונית > 3.00 דיופטר

 


ליקויי ראייה - פרסביופיה (זוקן ראייה)

פרסביופיה מתחילה לרוב בגיל 40 עד 50, העדשות בתוך העין מאבדות גמישות וגורמת לקשיי קריאה (למשל קריאת אותיות הקטנות) הפרסביופיה הוא חלק מתהליך טבעי של הזדקנות העין למרות שאובדן הגמישות של העדשה מאפיינת גם עיניים צעירות. ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינו מתאים לתיקון ליקויי ראייה מסוג פרסביופיה.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן