נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר שניות עד דקות בודדות
חזרה לשגרה- לרוב מייד לאחר הניתוח
כאבים- בדרך כלל אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח, והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

ניתוח הסרת משקפיים

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר שניות עד דקות בודדות
חזרה לשגרה- לרוב מייד לאחר הניתוח
כאבים- בדרך כלל אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

לאחר בדיקת התאמה, כ-30% מבני ה-18 ומעלה המועמדים לניתוח הסרת משקפיים בלייזר, מאובחנים כלא מתאימים לניתוח, והם יאלצו להישאר עם משקפיים או עדשות.

עולם הסרת המשקפיים בלייזר הפך למשופע בשלל שיטות וטכניקות ניתוחיות המכונות גם ניתוחי תשבורת בעיקר במהלך החמש שנים האחרונות, יותר ויותר מכונים ומומחי עיניים החלו להיכנס לתחום והללו מציעים טיפולים ייחודיים.

כדי לנסות לעשות קצת סדר תוכלו לקרוא כאן בהמשך על כל השיטות באמצעותן מסירים משקפיים בלייזר, השוואה והבדלים בין ניתוח הסרת משקפיים לאסיק ללאסק, מתי כדאי לעבור ניתוח הסרת משקפיים ב - Prk ומתי דווקא לבחור באינטראלאסיק. עוד תוכלו לקרוא על הטכניקה החדשה המכונה Z lasik ושיטות נוספות בהן פרסבילאסיק, אפי לאסיק וטכניקת asa באמצעותם מבצעים או נעזרים במהלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

לפניכם מורה נבוכים מקיף וייחודי כולל קישורים רלוונטיים למאמרים ייחודיים הסוקר את כל השיטות באמצעותן מסירים משקפיים בישראל.

עצרו רגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

עצרו רגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


ניתוח לייזר בעיניים לאסיק

לאסיק היא הטכניקה המובילה והנפוצה בעולם וגם בישראל לשיפור ותיקון הראייה, ע״י לאסיק ניתן לטפל במספר בעיות כמו מיופייה (קוצר ראייה), היפרופייה (רוחק ראייה) ובליקויים נוספים אחרים. הלייזר לאסיק מעצב מחדש את שטחה הקדמי של העין (קרנית) וגורם לשיפור באופן משמעותי בראייה והסרת המשקפיים.

לפניכם תאור מדויק של ניתוח הסרת משקפיים לאסיק החל מהשלב בו יוצרים משטח דק של רקמת הקרנית על מנת שניתן יהיה להסירה בקלות ולהחזירה למקומה ועד לשימוש באקסימר לייזר (דקה אחת בלבד) המתוכנת ע״י מנתח העיניים הפולט קרני אור אולטרא סגוליות הממסמסות את התאים על רקמת הקרנית והגורמות להחזרת הראייה התקינה.

קראו עוד על ניתוח לייזר בעיניים לאסיק

ניתוח הסרת משקפיים


ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטת Z לאסיק

Z לאסיק הוא סוג חדש יחסית של ניתוח לתיקון הראייה הנחשב לבטיחותי ומדויק במיוחד. מדובר במהדורה האחרונה של הפמטו סקונדה לייזר. סוג של לייזר המשוגר בפולסים קצרים ומתפרצים של אור במהירות עצומה, היוצרים קרום דק ברקמת הקרנית. הרקמה הדקה ניתנת להסרה בקלות מעל פני העין ומאפשרת למכשיר הלייזר לעצב מחדש את הקרנית.

היתרונות בניתוח הסרת משקפיים Z-LASIK גדולים, ובראשם דיוק רב ובטיחות עליונה - ניתוח הסרת משקפיים Z-LASIK מבוצע ללא להבי חיתוך, עובדה שמצמצמת למינימום סיבוכים מסויימים שקיימים בטכניקות אחרות להסרת משקפיים, כמו כן מדובר בהליך מהיר עם התאוששות והחלמה מהירה יותר ממה שמקובל היה עד עכשיו.

לקריאת המאמר המלא אודות ניתוח לייזר להסרת משקפיים Z לאסיק


לייזר להסרת משקפיים לאסק

ניתוח הסרת משקפיים לאסק (lasek) דומה מאוד לטכניקת הלאסיק, בלאסק משתמשים גם כן באקסימר לייזר לעיצוב הקרנית ולתיקון הראייה, השוני בין שתי השיטות הוא בהליך הכנת הקרנית לטיפול לפני השימוש בלייזר אקסימר.

אחד ההבדלים המשמעותיים בין השיטות הוא משך ההתאוששות מהניתוח שעלול לקחת שבוע ימים, לכןֿ, ברוב המקרים, ימליץ מנתח עיניים על ביצוע הניתוח בעין אחת ולאחר המתנה של כשבוע ניתוח בעין השנייה. משתמשים בלאסק בעיקר במצבים בהם הקרנית דקה מידי לטיפול בלאסיק. לפניכם הסבר מלא על השיטה, סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי ושיקולים שיש לקחת בחשבון לפני ההליך.

לכניסה למאמר לייזר להסרת משקפיים לאסק


לייזר צייס פרימיום

ניתוח הסרת משקפיים בשיטת צייס פרימיום הוא חוד החנית של ניתוחי התשבורת. שיטת צייס מבוצעת ע״י לייזר פמטו-שניה המציג יתרון טכנולוגי מיוחד בניתוחי עיניים. זהו הלייזר המדויק ביותר שקיים לניתוחי תשבורת שבו המנתח מגדיר את חוץ העין, העדשה התוך קרנית או חלק מהקרנית אותו צריך לחתוך על מנת לתקן את הליקוי בראייה.

לאחר שפעולה זו מבוצעת, משתמשים באותו לייזר פמטו-שניה כדי לבצע חתך זעיר של 2 מ״מ בצד אחד של הקרנית. ראוי להזכיר כי בניגוד לטכניקות אחרות, בצייס פרימיום משתמשים רק במכשיר לייזר אחד. קרן הלייזר מייצרת פתח זעיר, ממנו שולפים באמצעות פינצטה מיוחדת את השכבה העודפת שבתוך הקרנית.

קראו עוד על שיטת צייס הגרמנית


ניתוח הסרת משקפיים פי.אר.קי - PRK 

ניתוח הסרת משקפיים PRK LASER נחשב לשני הנפוץ מבין ניתוחי הלייזר בעיניים. במהלך ניתוח הסרת משקפיים prk מתקנים את קרנית העין אולם ללא ייצור שכבת קרום הקרנית, כמו כן את האפיתל (השכבה העליונה של הקרנית) מסירים מהעיניים באמצעות תמיסת אלכוהול דלילה. התיקון מתבצע בדומה לשתי השיטות שתוארו מעלה, לאסק ולאסיק ע״י אקסימר לייזר כמו אלגרטו למשל.

יתרונו הגדול של ה - prk הוא שמתייתר הצורך ביצירת “חלון” ולכן הסיבוכים שעלולים להופיע בשכבת קרום הקרנית כמו בניתוחי לייזר אחרים אינם קיימים. מבצעים ניתוח הסרת משקפיים prk גם במצבים בהם הקרנית דקה ולא ניתן לעבור טיפול באמצעות לייזר לאסיק. פי.אר.קי מתאים מאוד (בהנחה שעברתם בדיקת התאמה ונמצאתם מתאימים להליך כמובן) למועמדים שעיסוקם או תחביבם הוא פעילות פיזית החשופים לפגיעה בעיניים כמו מתאגרפים.

לקריאה בהרחבה על שיטת PRK


אינטראלאסיק

לקראת סוף המילניום פיתחה החברה האמריקאית Intralase שמקום מושבה בקליפורניה את לייזר הגל הקדמי הראשון שתפקידו ליצור את שכבת קרום הקרנית במהלך ניתוח הסרת משקפיים בלייזר לאסק. בתחילת שנות האלפיים קיבלה Intralase אישורים מהרשויות ללייזר מהיר ומתקדם יותר בשם אול לייזר לאסיק.

אחר כך החלו להופיע מספר מכשירים של אול לייזר לאסיק וטכנולוגיית ה- IntraLase הפכה למפורסמת בכל העולם וכללה את השיטוות intra לאסיק ושיטת ILASIK. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת בלייזר, במקום במכשיר מכני חד היוצר את שכבת קרום הקרנית, הקל במידה רבה על החרדה ממנה פחדו המנותחים, ומכאן, השימוש ב”לאסיק ללא להבים” תפס כמו אש בשדה קוצים.

לקריאת המאמר המלא אינטראלאסיק ואול לייזר לאסיק


ניתוח עיניים בלייזר פרסבילאסיק

ניתוח הסרת משקפיים פרסבילאסיק הוא פיתוח חדשני יחסית לתיקון זוקן ראייה, קוצר ראייה, ראייה לרחוק ולאסטיגמציה. משתמשים במונח פרסבילאסיק לעיתים קרובות כמו מולטי פוקל לאסיק אולם המולטי פוקל לאסיק הוא מושג כללי יותר המתאר את תיקוני זוקן הראייה.

הפרסבילאסיק וסוגים אחרים של מולטי פוקל לאסיק הן די זהות לתיקון ראייה באמצעות עדשות מגע מולטי פוקאליות. בטכניקת הפרסבי, מרכז הקרנית מעוצב לתיקון ראייה למרחק וראייה לקצר תלוי בדפוסי הכריתה המולטי פוקאלית המבוצעת באמצעות אקסימר לייזר.

תוצאות הניתוח ע”פ מחקרים הן מעוררות התפעלות אולם עליכם להיות מודעים לעובדה כי בחלק מהמקרים, חלק מהמנותחים, ימשיכו להשתמש למטרות ספציפיות במשקפי קריאה למרות הניתוח.

לכניסה למאמר ניתוח הסרת משקפיים פרסבילאסיק


ניתוח להסרת משקפיים אפי לאסיק

אפי לאסיק כמו לייזר לאסיק הוא סוג של ניתוח PRK ותחליף לניתוח הורדת משקפיים בלייזר לתיקון ראייה לקצרי ראייה, לראייה לרחוק ולאסטיגמציה. באפי לאסיק, בלייזר לאסק ובטכניקת ה- PRK כורתים את משטח הקרנית ולא יוצרים שכבת קרום קרנית (חלון) כמו בשיטת הלאסיק.

תהליך כריתת משטח קרנית העין לעיתים עדיפה וזאת מחשש לפגיעה בקרום הקרנית שעלולה להתרחש (זניח יחסית אבל עדין קיים סיכון שכזה) בניתוחי לייזר אחרים כדוגמאת הלאסיק וגם במצבים בהם הקרנית דקה מידי ללאסיק. בשיטת אפילאסיק, האפיתליום מוסת הצידה ואין צורך בתמיסת אלכוהול, כך עלול גם להימנע נזק לתאי הקרנית.

לכניסה למאמר המקיף ניתוח להסרת משקפיים בטכניקת אפי לאסיק

המאמר נכתב ע״י דוקטור אלן שוגר שמתמחה בניתוחי תשבורת. המאמר תורגם והותאם לעברית ביום ה- 08.01.2023 ע״י קנטור סבטלנה - א. חדר ניתוח מסגל בית החולים תל השומר מספר רישיון 159709 בעלת וותק וניסיון בניתוחים של מעל 22 שנים.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן