נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ניתוח לייזר בעיניים לאסיק מתאים לקצרי ראייה, אנשים להם דופי בראייה לרחוק ולכאלו הסובלים מסוגים שונים של ליקויים בראייה

ניתוח לייזר בעיניים לאסיק

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

ניתוח לייזר בעיניים לאסיק מתאים לקצרי ראייה, אנשים להם דופי בראייה לרחוק ולכאלו הסובלים מסוגים שונים של ליקויים בראייה

ניתוח לייזר בעיניים מסוג לאסיק נחשב לניתוח הנפוץ ביותר כיום בישראל וגם בעולם לתיקון ושיפור הראייה, לאסיק מתקן ומשפר מגוון רחב של בעיות בהן קוצר ראייה (מיופייה), בעיות ראייה לרחוק (היפרופייה) וסוגים שונים אחרים של ליקויים בראייה. ניתוח לייזר בעיניים לאסיק מוריד את התלות והצורך במשקפיים ובעדשות מגע.

הסרת משקפיים בלייזר לאסיק מעצבת מחדש את השטח הקדמי של העין (קרנית) וגורמת לשיפור משמעותי בראייה. לפניכם כל מה שצריך לדעת על ניתוח לייזר בעיניים לאסיק החל מיצירת משטח דק של רקמת הקרנית אותה מסירים ומחזירים בניתוח ועד לשימוש באקסימר לייזר, וגם על המועמדים המתאימים לניתוח לייזר בעיניים.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים לאסיק היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים לאסיק היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


ניתוח לייזר בעיניים מסוג לאסיק – שלב ראשון

הצעד הראשון בניתוח לייזר בעיניים לאסיק הוא יצירת משטח דק של רקמת הקרנית שניתן יהיה להסירה זמנית ולהחזירה לאחר הניתוח והשלמת טיפול התיקון בלייזר. במהלך ניתוח להסרת משקפיים לאסיק, ישתמש המנתח בטיפות עיניים מאלחשות לנטרול רגישות בקרנית וכדי לאפשר את ביצוע ההליך ללא כאבים.

מכשירי החיתוך במכשיר לאסיק (נקראים מיקרו קארטום או פמטו סקונדה לייזר) מוצמדים לאזור העין ביחד עם מכשיר יניקה שמופעלים כדי ליצור שכבה דקה של קרנית, שכבה זו תישאר מוצמדת לקרנית בקצה אחד והיא נתמכת בקצה ביחידה קטנה שלא הוסרה, שכבת הקרנית תוסט לאחור ע״י מעין “ציר” של עצמו שמקנה אפשרות גישה ישירה לקרנית עם תיקון לייזר מסוג שני הנקרא אקסימר (משחרר, מנטרל).

ניתוח לייזר בעיניים לאסיק


ניתוח לייזר בעיניים לאסיק – שלב שני

עם חשיפת הקרנית, מנתח הלאסיק ימקם את האקסימר לייזר ליד העין ויחל בתהליך של שיקום ותיקון הקרנית. האקסימר לייזר בשורת פולסים מתוכנתים, ממוחשבים ובעלי עוצמה של קרני אור אולטרא סגול (UV) אל תוך הקרנית, יגדע וימוסס תאים מיקרוסקופים של רקמות הקרנית שיחזירו את הראייה בחלק הקדמי של העין למצב קודם ורגיל כשממקדים אותם לאור במדויק.

הטיפול באקסימר לייזר נמשך פחות מדקה וכאשר הוא מסתיים הרופא יחזיר את שכבת קרום הקרנית למצבה הקודם ע״י לחיצה עדינה למקומה הטבעי בשטח שטופל מעל הקרנית, שכבת קרום הקרנית משקמת את עצמה במהירות רבה יחסית וללא צורך בתפרים מכל סוג שהוא. לאחר ניתוח לייזר בעיניים מקבלים טיפות עיניים למספר ימים להמשך טיפול בבית למניעת דלקות וכנגד נפיחות.


מי מתאים לניתוח לייזר בעיניים?

ניתוח לייזר בעיניים ע״י לאסיק יכול לתת מענה ולשפר את ראייתם של אלו שהם קצרי ראייה או לאנשים להם דופי בראייה לרחוק או לכאלו הסובלים מסוגים שונים של ליקויים בראייה, המועמדים המתאימים לניתוח לייזר להסרת משקפיים לאסיק צריכים להיות בריאים בדרך כלל ומודעים לסיכונים ולסיבוכים שיכולים להתעורר כתוצאה מהניתוח להסרת משקפיים בלייזר, המועמדים חייבים להיות גם בעלי ציפיות ריאליות מהניתוח.

בכדי לוודא שניתוח לייזר בעיניים לאסיק אכן מתאים, יש לעבור בדיקות התאמה לניתוח הכוללת גם בדיקות עיניים ע״י רופא מוסמך או מנתח עיניים מומחה, תוכלו לעשות זאת עכשיו ע״י מילוי פרטים ולהרשם לבדיקה מקצועית בחינם.

ניתוח לייזר בעיניים לאסיק


הסרה בלאסיק מבטלת ביפוקאל או משקפי ראייה?

הצורך בעדשות ביפוקאל או במשקפי ראייה נובע עקב שינוי בראייה כתוצאה מהגיל ונקרא פרסביופיה. הגורם הבסיסי לפרסביופיה הוא אובדן הגמישות של העדשה בתוך העין. ניתוח לייזר בעיניים איננו יכול למנוע את התופעה אולם הוא כן יכול לשמש תחליף למשקפי ביפוקאל או לכל משקפי ראייה כשם שעושות זאת עדשות המגע ע״י שימוש במולטי פוקאלי לאסיק או מונו פוקאלי לאסיק.


סיכונים וסיבוכים אפשריים

מכיוון שאין מוסד מטעם משרד הבריאות או לשכה מרכזית שמאחדת את הנתונים של הסיכונים והסיבוכים למיניהם הכרוכים בניתוחי לייזר בעיניים הכוללים גם את שיטת הלאסיק, המחקרים שנעשו בחו”ל בנושא יכולים להצביע על כך שפחות מאחוז אחד מכל אלו שעברו ניתוחי תשבורת בלאסיק נגרמו בעיות כלשהן שקשורות לראייה כתוצאה מהניתוח. ניתוח לייזר בעיניים לאסיק, אינו שונה מכל ניתוח אחר וגם בו יש אלמנטים של סיכונים, תופעות לוואי וסיבוכים.

הסיבוכים והסיכונים כפי שנצפו במחקרים לאחר ניתוח לאסיק הם: דלקות, עיניים יבשות, ראייה לא יציבה, ירידה באיכות הראייה, תיקון יתר או חוסר תיקון, הבהקים או הילה מסביב למקור אור. רוב הסיבוכים מהניתוח הם זמניים וחומרתם דועכת עם הזמן. סיבוכים של ראייה שנשארים קבועים ואינם משתפרים אפשר לפתור באמצאות ניתוח לייזר לאסיק נוסף.


ניתוח לייזר בעיניים לאסיק מחיר

המחיר הממוצע בישראל לניתוח הסרת משקפיים לאסיק מסתכם בכ- 3,800 עד 10,000 ש״ח לשתי עיניים. אך גם מחיר זה אינו מדויק לגמרי ויכול להשתנות בצורה משמעותית ותלוי במספר גורמים כמו סוג הניתוח (אם הוא סטנדרטי או לא), המכשור שמשתמשים בניתוח, ניסיון הרופא המטפל, הכיסוי הביטוחי שיש לכם, לאיזה קופה אתם שייכים ואיזה שב״ן יש לכם (למשל לחברי מכבי שלי ולכללית פלאטינום יש הנחות מפליגות) ועוד. תוכלו להתרשם בקישור כאן ממגוון המחירים של שיטות הטיפול השונות בלייזר במחירון העדכני להסרת משקפיים בלייזר.

המאמר תורגם (מסקירה שנכתבה ע״י רופא עיניים דוקטור בריאן בוקסר מבברלי הילס שבקליפורניה ארה״ב), נערך והותאם לשפה העברית ביום ה - 08.01.2023 ע״י קנטור סבטלנה - א. חדר ניתוח מבית החולים תל השומר מספר רישיון 159709 בעלת וותק וניסיון בניתוחים של מעל 22 שנים.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן