נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת משקפיים בקאסטום לאסיק עוברים בני 18 ומעלה רק לאחר בדיקת התאמה להצלחת ההליך, המתאים לאנשים הסובלים מפגם במיקוד האור

Custom wave front

חשוב לדעת

משך ההליך- מספר דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת משקפיים בקאסטום לאסיק עוברים בני 18 ומעלה רק לאחר בדיקת התאמה להצלחת ההליך, המתאים לאנשים הסובלים מפגם במיקוד האור

קאסטום לאסיק, המכונה גם Wave front לאסיק (וויבפרונט) היא צורה מתקדמת של ניתוח להסרת משקפיים בלייזר לאסיק, המאפשרת ראייה חדה יותר מההליך הקונבנציונאלי הרגיל (שיטת הלאסיק) ללא גל קדמי (יוסבר בהמשך).

כל עין היא שונה ובעלת ייחודיות משלה, ובנוסף, העין האנושית איננה מבנה אופטי מושלם! לכל עין יש טעות עדינה המכונה אברציה (עיוות או סטיה הנגרמת להדמייה של מערכת אופטית).

השימוש בקאסטום לאסיק וויב-פרונט מסוגל לטפל בתופעת האברציה בשונה מהשיטות האחרות הנהוגות להסרת משקפיים בלייזר והוא נמצא יעיל במיוחד לתיקון בעיות בראייה ובעיקר בנהיגת לילה.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, קאסטום לאסיק לייזר הוא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, קאסטום לאסיק לייזר הוא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


סדר באברציה (פגם בתמונה)

קוצר ראייה, ראייה למרחק וליקויי ראייה הן תופעות / בעיות שכולם מכירים. אך למעשה לכל עין אנושית יש טעויות ראייה עדינות המכונות אברציה אופטית למרות שבאברציה אופטית טיפוסית, הסטיה לא עולה מעל לעשרה אחוז מסך כל השגיאות במיקוד האור בעין ממוצעת. פגמים אופטיים עדינים וקטנים תורמים לנפיחות בעין, הילה מסביב לעצמים ובעיות ראייה אחרות המופיעות לרוב בחושך.


מד אברציה גל קדמי וגילוי הפגם במיקוד האור

Higher order aberration ובקיצור HOAs הוא פגם במיקוד הראייה שאינו מאותר בבדיקת עיניים רגילה (גם אם רופא עיניים ישתמש במכשירים אוטומטים). כדי לגלות ולמדוד אברציה, דרושה טכנולוגיה מתקדמת הנקראת אנליזה גל קדמי (Wave-front analysis). הגל הקדמי הוא תצוגה אופטית תלת מימדית של איכות קרן אור.

אם איכות קרן האור האופטי היא “מצוין” - מערכת הראייה לא ניזוקה והגל הקדמי שטוח. כשקרן האור מתעוותת ע״י אברציה אופטית כמו HOAs, צורת הגל הקדמי היא מקוטעת.

גלים קדמיים של העין, נמדדים ע״י מכשור אוטומטי המכונה ״אברומטר״, אברומטר גל קדמי בנוי למדוד את מיקוד האור הכללי של העין ואת השגיאות במיקוד האור כולל במצבים של קוצר ראייה, ליקויי ראייה לרחוק, פגמים בראייה ופגמים במיקוד הראייה. האברומטר מציג בפירוט נתונים בתלת מימד של כלל הליקויים בעין כולל ליקוי של מיקוד האור (אברציה).

Custom wave front


קאסטום לאסיק (גל קדמי מונחה לאסיק)

בקאסטום לאסיק, הנתונים ממד האברציה מועברים למחשב של האקסימר לייזר שמתקן את הקרנית. יותר מאשר שהוא מתוכנת לתיקון פגמים של קוצר ראייה וראייה לרחוק וליקויים אחרים (כמו הלאסיק הרגיל), האקסימר לייזר מתוכנת גם לדפוסי גדיעה מסובכים בקאסטום לאסיק שמורידים ומעלימים אברציות וטעויות של מיקוד ראייה קונבנציונאליים. במילים אחרות, בקאסטום לאסיק, האקסימר לייזר מונחה גל קדמי אינו מונחה רק ע״י מרשם למשקפיים.

חשוב להדגיש שזה בלתי אפשרי להעלים לחלוטין אברציות גבוהות של העין בעזרת מכשור מונחה גל קדמי של לאסיק. גם השימוש בלאסיק הרגיל וגם הטיפול בקאסטום לאסיק יוצרים אברציה גבוהה בזמן יצירת שכבת הקרום (חלון) או בתהליך ההסרה בלייזר, אולם, מחקרים הראו שקאסטום לאסיק גורם לפחות אברציה מאשר הלאסיק הרגיל הקונבנציונאלי ע״י הפחתה של HOAs שהייתה קיימת בעין לפני ביצוע ההליך, ולכן לאסיק גל קדמי גורם לפחות אברציה בשלב שלאחר הניתוח מאשר ניתוחי עיניים שבוצעו בלאסיק קונבנציונאלי ללא גל קדמי.


לאסיק גל קדמי לשיפור נהיגת לילה

מחקר שערך השוואה בראייה של נהיגת לילה בין מטופלים שעברו ניתוח להסרת משקפיים קאסטום לאסיק לבין כאלו שעברו ניתוח להסרת משקפיים קונבנציונאלי בלייזר לאסיק בסימולאטור לנהיגת לילה בתנאי נסיעה בכביש מהיר וחשוך במהירות 90 קמ”ש שכללה אלמנטים של זיהוי תמרורים וסכנות בדרך עם ובלי הבזקי אור, מצא כי ראיית המטופלים שעברו ניתוח להסרת משקפיים בלייזר מונחה גל קדמי לאסיק השתפרה.

המנותחים ראו וזיהו מוקדם יותר (עשרה מטרים) את הסימנים והתמרורים מאשר לפני הניתוח כאשר הם השתמשו בעדשות מגע. לעומתם, במטופלים שעברו ניתוח לאסיק קונבנציונאלי חלה הרעה בראייה. בהתבסס על תוצאות מחקר זה, מספר רב של רופאים הגיעו למסקנה שטיפול במיופיה מתונה בקאסטום לאסיק וויבפרונט משפר משמעותית את הראייה בנהיגה בליליה ומקנה ראייה טובה יותר בנהיגת לילה מאשר בלאסיק קונבנציונאלי.


בדיקת התוצאות כשנה מתום הניתוח

מחקרים שנעשו כשנה לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר ע״י היצרניות Ilasik ו- VISX CustomVue מראים ש:

  • 98% מהמטופלים בעלי קוצר ראייה מתון עד חלש רואים 20\20 או טוב יותר מאשר עם עדשות.
  • 100% מהמטופלים בעלי קוצר ראייה מתון עד חלש ו- 95% מהמטופלים עם אסטיגמטיזם מעורב עוברים את מבחן הנהיגה ללא צורך במשקפיים או עדשות מגע.
  • יותר מפי 4 מהמטופלים בעלי קוצר ראייה מתון עד חלש, מרוצים מאוד מראיית הלילה ביחס לראייה שלהם לפני הניתוח כאשר הם השתמשו במשקפיים או בעדשות מגע.

כמה עולה קאסטום לאסיק?

בגלל הטכנולוגיה המתקדמת והמכשור הנוסף שנלווה להליך, ניתוח להסרת משקפיים מונחה גל קדמי לאסיק עולה יותר מאשר הניתוח הקונבנציונאלי (ללא גל קדמי) לאסיק, במיוחד אם הקאסטום לאסיק מבוצע כולו בלייזר.

בכל אופן מומלץ להתייעץ עם הרופא המנתח לגבי טכניקת הניתוח רק לאחר ביצוע בדיקת התאמה להליך. ישנם מספר יצרנים שמציעים מכשירי לייזר מותאמים למונחה גל קדמי לאסיק, הנפוצים מביניהם הם: iLASIK, VISX CustomVue ,Allegretto Wave, Zyoptix.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן