נפטרים עכשיו מהמשקפיים!
background image
חשוב לדעת

משך ההליך- דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת משקפיים Ebk תתאים לבני 18 ומעלה שעברו בהצלחה בדיקת התאמה שחיונית במיוחד להצלחת ההליך.

הסרת משקפיים בלייזר ebk

חשוב לדעת

משך ההליך- דקות בודדות
חזרה לשגרה- מייד לאחר הניתוח
כאבים- אין!
תוצאות- לפרקי זמן ארוכים

הסרת משקפיים Ebk תתאים לבני 18 ומעלה שעברו בהצלחה בדיקת התאמה שחיונית במיוחד להצלחת ההליך.

שיטת ה- Ebk שמשווקת בשנים האחרונות בצורה די יפה ע״י אחת הרשתות הגדולות בישראל היא למעשה המקבילה של טכניקת ה- Prk הישנה והמוכרת. אין בטכניקת איי ביי קיי למעשה כל בשורה חדשה מרעישה שכן בדומה לטכניקה המוצלחת והטובה Prk, מסירים את האפיתל (השכבה העליונה והדקה של הקרנית) באמצעות מכשירים מכאניים (אקסימר לייזר) ובעזרת תמיסה המכילה אלכוהול בריכוז של 20% או באמצעות מכשיר חד פעמי שנקרא EpiClear. הסרת האפיתל עם תמיסת האלכוהול הדלילה או באמצעות המכשיר החד פעמי מתבצעת במהירות ובדיוק רב כך שהאפיתל מוסר בדיוק במישור המתאים וזאת מבלי לפגוע באופן כלשהו ברקמת הקרנית.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים Ebk היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בפרוצדורה רפואית קצרה, שנועדה לתקן את הראייה ולשחרר אתכם מהתלות במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי. תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


יתרונות וחסרונות של Ebk מול לאסיק

היתרון הבולט בהסרת משקפיים בלייזר Ebk לעומת הלאסיק הוא שאין צורך ליצור שכבת קרום קרנית (חלון) ולכן אין סיבוכים מיותרים באזור הקרנית בזמן הניתוח (וגם לאחר שהניתוח מסתיים). תוצאות הטיפול בשתי הטכניקות לטיפול בקוצר ראייה הן זהות, אולם Ebk - PRK היא טכניקה שנחשבת קלה ופשוטה הרבה יותר ואשר אינה מצריכה חיתוך של הקרנית. ההליך מתאים במיוחד למתרפאים שעוסקים בספורט או בפעולה אחרת שעשויה לכלול פגיעה בעיניים (מתאגרפים). ניתוח Ebk יתאים גם לאנשים שיש להם קרנית דקה ובשל כך אינם מתאימים לניתוח לאסיק למרות שאפשר לנתח ב- Ebk כל מקרה וזאת ללא קשר לעובי הקרנית (קרנית עבה במיוחד או דקה במיוחד).

מתרפאים בטכניקת איי ביי קיי יחוו שאריות עבות יותר ברקמת הקרנית בניגוד לטכניקת הלאסיק (שאין בה הרבה שאריות), עובדה שעשויה לפגוע במצבים שונים בחוזק הביו-מכני וביציבות של העיניים. הנטייה בשנים האחרונות בעולם המערבי היא להימנע מחיתוך הקרנית (כמו שמתבצע בלאסיק), שכן כך אין התערבות ברקמה הביולוגית של המתרפא. מומחי עיניים מעדיפים ללטש שכבה מסוימת מתוך הקרנית עצמה ובכך לא ליצור כוח פיזיקלי מיותר על העיניים.

הסרת משקפיים בלייזר Ebk גורמת לאי נוחות רבה יותר מאשר טכניקת הלאסיק, בעיקר בימים הראשונים שלאחר ההליך. בניתוח לייזר להסרת משקפיים Ebk הסיכוי להופעת דלקת גבוה יותר מבלאסיק, קיים גם סיכון גדול יותר לטשטוש בראייה. ההחלמה לאחר ניתוח Ebk היא קצרה משמעותית כאשר הריפוי אורך לא יותר משלושה ימים וכבר יום אחד לאחר ההליך ניתן לחזור לשגרת החיים הרגילה.

הסרת משקפיים בלייזר ebk


4 השלבים בניתוח Ebk

 1. הזלפת טיפות מאלחשות לעיניים כדי למנוע חוסר נוחות במהלך הניתוח.
 2. הסרת אפיתל הקרנית שבמרכז העין באמצעות מכשיר חד פעמי שנקרא EpiClear.
 3. ליטוש ע״י אקסימר לייזר וביסוס מחדש של רקמת פני הקרנית עד להשגת התיקון הרצוי.
 4. החדרת אנטיביוטיקה והזלפת טיפות עיניים וכיסוי של העיניים בעזרת תחבושות יעודיות.

 


לפני שתחליטו לעבור ניתוח Ebk חשוב להדגיש:

 • Ebk מלווה בחוסר נוחות שעשויה להארך כשבוע ואף יותר.
 • כדי שתשיגו ראייה אופטימאלית תאלצו להמתין 3 עד 6 חודשים. רקמת האפיתל תתחדש באופן מוחלט וטבעי, ללא צלקות ו/או משקעים.
 • ראייה מטושטשת, רגישות וסנוור הן תופעות לוואי שכיחות אולם הן עוברות תוך מספר ימים.
 • יתכן ותאלצו להשתמש בטיפות עיניים למשך חצי שנה לאחר ההליך (כדי למנוע ערפיליות בקרנית).
 • רופאי עיניים יעדיפו לנתח עין אחת ולחכות עם הניתוח בעין השנייה עד שהראייה בעין המנותחת תתוקן לחלוטין.

סיכונים וסיבוכים בהסרת משקפיים Ebk

בדומה לכל ניתוחי הלייזר וכמו בכל פעולה רפואית ישנם סיכונים וסיבוכים שעשויים להתרחש לאחר הסרת משקפיים בלייזר Ebk ולמרות האמור לעיל, סיבוכים משמעותיים הם די נדירים. להלן תופעות הלוואי והסיכונים בניתוח Ebk:

 • תופעת עין יבשה.
 • דלקות או זיהום אחרי הניתוח.
 • ראייה חלשה בלילה, סנוור והילה.
 • תיקון ראייה לא מושלם ולא מדוייק.
 • אין אפשרות לדעת מראש את פרק הזמן שיקח לקרנית להתרפא לחלוטין.

הסקירה נערכה ביום 8.01.2023 ע״י הגברת קנטור סבטלנה חברת סגל בית החולים תל השומר - שיבא, מספר רישיון 159709 בעלת ניסיון כ- 22 שנים בניתוחים. ניתוחי תשבורת בשיטת Ebk מבוצעים בישראל בהצלחה כבר מספר שנים.

pointer arrow

מתחילים לראות מצויין עכשיו! הרשמו כאן