×

×

הורדת משקפיים - ראש בראש בין השיטות

“ניתוח הורדת משקפיים בלייזר לאסיק הוא הרבה יותר טוב מאשר הורדת משקפיים בניתוח לאסק” מה פתאום, אומרים במכון אחר להסרת משקפיים בלייזר! “הכי טוב להוריד משקפיים דווקא בשיטת prk הנחשבת לאחת מהשיטות הבטוחות שיש”. נשאלת השאלה מאיפה אנחנו מקבלים תשובות אמיתיות ונטולות אינטרסים?

קשה לתת תשובה אולם מומלץ לאסוף מידע בכל דרך אפשרית, בחירה בשיטת הורדה לא מתאימה עלולה לפגוע באיכות הראייה ואף לגרום לתופעות לוואי חמורות שכולנו וודאי היינו רוצים להימנע מהן.

במאמר זה נסקור את ההבדלים בין השיטות השונות להורדת משקפיים בלייזר לאסק לעומת שיטת לאסיק ושיטת PRK. הבהרה והסרת מכשול! אנחנו מקשרים רק למכונים וותיקים ומנוסים כבר במשך שנים, היו בטוחים שמי שייעץ לכם עובד תחת הסטנדרטים המובילים בעולם, נסו אותנו, קראו את המאמר עד סופו ומלאו פרטים, לא תתאכזבו (וגם יש מבצעים משתלמים).

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הורדת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הורדת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


הורדת משקפיים לאסק לעומת לאסיק

בניתוח לאסיק, שכבת הקרום (חלון) מיוצרת על העין לפני הטיפול באקסימר לייזר. שכבת הקרום שנוצרת בפמטו-סקונדה לייזר או במיקרו-קראטום מכילה את השכבה העליונה של הקרנית ורקמות בסיס הקרנית (storma). עובייה של שכבת קרום הקרנית (חלון) נע בין 120 ל- 160 מיקרון. בניתוח הורדת משקפיים לאסק, יוצרים את שכבת הקרום, אך היא הרבה יותר דקה ונוצרת רק משכבת האפיתל כשהעובי הוא רק בין 90 ל- 100 מיקרון. השכבה מוחזרת לאחר הטיפול באקסימר לייזר ותאי האפיתל גדלים מחדש בעין, ומחדשים את אלו שבקרום.

היתרון בהורדת משקפיים בלייזר לאסק לעומת לאסיק הוא שכל שכבת הקרום בלאסק משאירה שלמה את רקמות החיבור של הקרנית כך שהרבה יותר רקמות חיבור נשארות לעיצוב מחדש ע״י האקסימר לייזר. כאשר מתקנים מיופיה למשל, זה אומר שלקרנית יהיו יותר שיירים והיא תהיה הרבה יותר חזקה מבחינה ביו מכאנית לאחר הורדת משקפיים בלאסק מאשר בלאסיק.

במילים אחרות, יהיה הרבה יותר בטוח למטופלים עם קרנית דקה יותר מהממוצע הבאים לתיקון מיופיה לעבור הורדת משקפיים בלאסק מאשר בלאסיק. המחקרים מראים שתוצאות הניתוח בלאסק ובלאסיק זהות, אך ההחלמה שלאחר הניתוח והחזרת הראייה למצב נורמאלי אורכת יותר זמן בלאסק מאשר בלאסיק, גורם המהווה מטרד ואי נוחות לחלק מהמטופלים.

הורדת משקפיים - ראש בראש בין השיטות  


הורדת משקפיים לאסק לעומת שיטת PRK

בשיטת PRK קרום האפיתל מוסר לפני הטיפול באקסימר לייזר ובשל כך שיטת PRK נקראת גם “משטח כריתה” (surface ablation) וזאת מאחר והקרום אינו מוחזר למקומו על איזור הטיפול בקרנית לאחר הניתוח. במקום זה, מונחת תחבושת עדשות מגע על העין, עד שתתפתח מחדש שכבה של תאי אפיתל חדשים.

תהליך שתואר לעיל אורך ימים. בניתוח להורדת משקפיים לאסק, מוסרת שכבה עבה במיוחד של אפיתל שמוחזרת למקומה לאחר הטיפול באקסימר לייזר ומחוברת מחדש לעין. ההתאחות עם העין לוקחת הרבה פחות זמן מאשר גדילה מחדש של תאי אפיתל שישלימו שכבה חדשה של קרום אפיתלי לאחר ניתוח PRK.

ההחלמה של שכבת האפיתל ותיקון הראייה תהיה מהירה יותר אחרי לאסק מאשר הורדת משקפיים ב- PRK וכן תחוו הרבה פחות אי נוחות לאחר ניתוח לאסק בהשוואה ל- PRK. לאסק כמו PRK לעיתים קרובות מועדפים על לאסיק כאשר הקרנית של המטופל דקה מידי או כאשר המנתחים מעדיפים להימנע מיצירת קרום קרנית מסיבות אחרות.

תוצאות הניתוח להורדת המשקפיים בלאסק זהות לאלו של לאסיק ושל PRK אך מלווה ביותר אי נוחות שלאחר הניתוח מאשר בלייזר לאסיק אך היא עדיין יותר נוחה והחלמתה מהירה יותר מאשר בשיטת PRK.