×

×

מגבלות לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

בחרתם מכון עיניים אידיאלי לעבור בו ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, עברתם בדיקות התאמה ונמצאתם מתאימים להליך וגם עברתם בהצלחה ניתוח להסרת משקפיים בלייזר, עכשיו מה שנשאר זה רק לדעת מהן המגבלות שלאחר הניתוח.

בהמשך תקראו אודות החשיבות של בדיקות המעקב לאחר ההליך הכוללות גם איתור בעיות לאחר ניתוח עיניים, זמן החלמה משוער, ביקורי המשך אצל מנתח עיניים ועוד. לפניכם גם כל מה שצריך לדעת על הפעולות אותן יש לבצע או לחילופין שאסור לבצע לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!

 


סיום ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

בסיום הניתוח תשוחררו הביתה למנוחה (ב- 99.9 אחוז מהמקרים אין אשפוז לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר) ולכן חשוב לארגן הסעה מבעוד מועד - מצב הראייה אינו יאפשר נהיגה של המתרפא וגם אם כן, מומלץ שלא לנהוג בכוחות עצמכם.

הראייה לאחר הניתוח היא מטושטשת וההרגשה הכללית לא תהיה טובה במיוחד, אחרי הכול עברתם ניתוח בחלק הרגיש ביותר בגוף! ברוב המקרים, הרופא ינפק מרשם למשככי כאבים, לא כולם כמובן סובלים מכאבים אבל מומלץ שיהיה בנמצא לכל צרה שלא תגיע. כדאי לתכנן מספר ימי חופשה מהעבודה על מנת שההחלמה תהיה “שקטה”.

עצרו לרגע

אם נמאס לכם מהמשקפיים, הסרת משקפיים בלייזר היא הפתרון המושלם עבורכם. מדובר בהליך אסתטי רפואי קצר, שנועד לתקן את הראייה ולשחרר את המטופל מהצורך במשקפיים. אם גם אתם רוצים להצטרף למיליוני מטופלים מרוצים, חשוב שתבחרו במכון עיניים מקצועי, תוכלו לעשות זאת אצלנו, התייעצו איתם עכשיו!


הגבלות לאחר ניתוח להסרת משקפיים בלייזר

מיד לאחר הניתוח בלייזר, המטופל צריך לצפות לחוויה של אי נוחות מסוימת, עיניים דומעות וראייה מטושטשת שהן תופעות לוואי נפוצות. הבנת תהליך ההחלמה תמנע פעולות שעלולות לגרום נזק במהלך ההחלמה או לחשוף את המתרפא לסיכונים מיותרים.

אחת ההגבלות היא נהיגה ברכב, למרות שהראייה השתפרה ללא הכר במהלך 24 השעות הראשונות, לא סביר שהראייה תהיה ברורה מספיק לנהיגה בטוחה ולכן אסור לנהוג! מגבלות נוספות לאחר ההליך הן איסור שיפשוף העיניים, איסור טבילה באמבטיה עם מים חמים, חל איסור גם על השתתפות בפעילות ספורטיבית ובפרט שחיה.

רוב המטופלים יידרשו למגן מיוחד אשר יכסה את העיניים גם בשעות השינה. רק שבועיים לאחר הניתוח, נשים יכולות להתאפר או להשתמש בקרם ומשחות מסביב לעיניים.

מגבלות לאחר ניתוח הסרת משקפיים בלייזר  


בדיקות מעקב לאחר ניתוחי תשבורת

בדיקות המעקב לאחר הסרת משקפיים בלייזר חשובות לתהליך ההחלמה. רוב המנתחים יקבעו את פגישות המעקב לאחר הניתוח עוד לפני התהליך עצמו. מטרת הבדיקות היא הערכת קצב ההחלמה ובדיקת מצב הראייה וגם כדי לבדוק האם יש צורך בטיפול חירום לאחר הניתוח.

רוב המנתחים ייקבעו בדיקה ראשונה יום לאחר הניתוח כדי להעריך את ההחלמה המוקדמת ואת מצב בריאות העין. לאחר הבדיקה הראשונית תיקבענה סדרת בדיקות נוספות למעקב בזמנים קצובים למשך ששת החודשים הבאים.


זמן החלמה משוער מהניתוח

זמן ההחלמה לאחר ניתוח לייזר בעיניים יהיה שונה בין מטופל למטופל. מכל מקום מרבית המנותחים ייהנו משיפור הראייה לאחר יום או יומיים. למרות שהראייה תשתפר לאחר פרק זמן קצר, חשוב לציין שזמן ההחלמה הסופי הוא כשישה חודשים מיום הניתוח (תלוי בסוג הניתוח, יש ניתוחים שזמן ההחלמה קצר הרבה יותר).

המטופלים בדרך כלל יחזרו לעבודה ולפעילות רגילה כבר אחרי מספר ימים (או מיידית! תלוי בסוג הניתוח שבוצע) אך ההחלמה אינה נחשבת לסופית בשלב זה. לאחר שלושה ימים הראייה תשתפר אצל רוב המטופלים, אי הנוחות תפחת משמעותית והעין תפסיק לדמוע.

תנאים אחרים כמו רגישות לאור וראייה מטושטשת של חפצים יכולה להמשך עד שבוע ימים. עיניים דומעות וראיית לילה לקויה יימשכו עד לתקופה של ארבע שבועות לאחר הניתוח (לא תמיד ובחלק מהמקרים התופעה בכלל לא מופיעה). בנוסף, יש מטופלים שיחוו ראייה מרצדת למשך תקופת זמן ארוכה אולם לא יותר משישה חודשים.

בתום ששת החודשים העין אמורה להחלים באופן סופי, זה גם הזמן לבדוק אם תוצאות הניתוח הן בהתאם לציפיות או שיש צורך בהליך נוסף.